Male doctor working on a futuristic touchscreen display

ВЕФ: До 2030 року лікарні відійдуть у минуле

Мелані Уолкер, член ради Всесвітього Економічного Форуму (ВЕФ) з питань нейротехнологій, поділилася своїм баченням охорони здоров’я у майбутньому. На перше місце вийде превентивна медицина, а в лікарню люди будуть потрапляти лише у виняткових випадках. Універсальні системи сканування позбавлять пацієнтів від процедури біопсії, а ряд хвороб піде в минуле. У цих умовах, в 80 років люди будуть відчувати себе, як в 60.

У своїй колонці на сайті ВЕФ Мелані Уолкер згадує свою медичну практику. На її очах багато технологій радикально змінили медицину: відкриття інгібіторів протеази переламало хід розвитку ВІЛ, розквіт радіології та лабораторних наук привів до поліпшення діагностики хвороб, а перші комунікативні технології налагодили зв’язок між лікарями і пацієнтами.

У 2016 році медичні послуги стали більш комфортними і безпечними, але їх як і раніше надають в лікарні, а багато лікарняних процесів проходять за тим же сценарієм, що і в 19 столітті. Навіть сучасна телемедицина, на думку Уолкер, – це скоріше засіб комунікації, а не лікування.

Але до 2030 року система зміниться

Більшість проблем зі здоров’ям можна буде вирішити на дому, або запобігти на ранньому етапі. Пацієнти використовуватимуть носимі пристрої для моніторингу здоров’я, причому гаджети будуть зливатися з шкірою або інтегруватися в мозок. Вивчення факторів ризику дозволить вчасно зупиняти хід розвитку серцево-судинних захворювань, а крихітні роботизовані катетери допоможуть позбутися від тромбів і пухлин. Число травм у світі падає і продовжуватиме падати, завдяки розвитку промислової робототехніки і безпілотників.

Сама суть захворювань зміниться, пише Уолкер, а багато хвороб вдасться повністю викорінити. В еру четвертої промислової революції лікарні стануть схожі на піт-стопи на автогонках – пацієнтів швидко приведуть в норму і відправлять додому. Госпіталізація не буде потрібна.

Донорство органів більше не знадобиться – як і багато експертів, Уолкер вірить в розвиток біологічного 3D-друку органів на вимогу. Смертей через очікування в черзі на пересадку вдасться уникнути.

У лікарнях з’являться відділення швидкої діагностики зі скануючими пристроями. МРТ, рентген, спектроскопія – в один захід система вивчить всі функціональні, структурні та метаболічні особливості організму. Виписувати ліки будуть мобільні пристрої, причому надрукувати таблетки і пробіотики можна буде в домашніх умовах за рецептом.

«3D-друк це вже вчорашній день. Компанії по друку ліків на вимогу вже існують. Нейроінтерфейси поступово стають науковим фактом, а не фантастикою. Наступна зупинка – домашні лазарети»

– зазначає Уолкер.

Джерело: hightech.fm

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *