anaferon

Препарати, які нічого не лікують

Наукові дослідження не виявили позитивного ефекту при вживанні цих ліків.

Обережно: читання тексту може призвести до припинення плацебо-ефекту! 🙂

284345_1

1. Арбідол

284345_2

Діюча речовина: уміфеновір.

Інші найменування: «Арпетолід», «Арпефлю», «Арпетол», «Імустат».

Радянський винахід 1974 року, не визнаний Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Клінічні випробування препарату при захворюваннях людини проводилися тільки в СНД і Китаї.

Це нібито противірусний засіб з імуномодулюючим ефектом для лікування безлічі найрізносанітніших захворювань, включаючи грип, однак його ефективність досі не доведена.

2. Есенціале

284345_3

Діюча речовина: поліенілфосфатидилхолин.

Інші найменування: «Есенціале форте», «Есенціале-Н», «Есенціале форте Н».

Цей популярний препарат для захисту печінки, як і всі інші так звані «гепатопротектори», ніяк не захищає печінку. Наукові дослідження не виявили позитивного ефекту при прийомі «Ессенціале», зате виявили дещо інше: при гострих і хронічних вірусних гепатитах він може сприяти посиленню застою жовчі та активності запалення.

По суті, це харчова добавка.

3. Пробіотики

284345_4

Діюча речовина: живі мікроорганізми.

Популярні препарати: «Хілак форте», «Ацилакт», «Біфіліз», «Лактобактерин», «Біфіформ», «Споробактерин», «Ентерол».

Мало того, що ефективність пробіотиків не доведена; судячи з усього, більшість мікроорганізмів, що містяться в цих препаратах, ще й не є живими. Справа в тому, що процес пакетування знищує 99% всіх потенційно корисних бактерій і спор. З тим же успіхом можна випити склянку кефіру. В Європі і США пробіотики не призначають.

4. Мезим форте

284345_5

Діюча речовина: панкреатин.

Інші найменування: «Биофесталь», «Нормоэнзим», «Фестал», «Ензістал», «Биозим», «Вестал», «Гастенорм», «Креон», «Микразим», «Панзим», «Панзинорм», «Панкреазим», «Панцитрат», «Пензитал», «Уні-Фестал», «Ензибене», «Ермиталь».

За даними досліджень, панкреатин може бути ефективний хіба що при нетравленні шлунка. Діабет, панкреатит, грижа і справжні розлади травного тракту він не лікує.

5. Корвалол

284345_6

Діюча речовина: фенобарбітал.

Інші найменування: «Валокордин», «Валосердин».

Фенобарбітал є небезпечним барбітуратом з яскраво вираженою наркотичною дією.

При регулярному вживанні у великих дозах викликає серйозні неврологічні і когнітивні порушення (розлади короткочасної пам’яті, порушення мови, хиткість ходи), пригнічує сексуальну функцію, через що він і заборонений до ввезення в США, ОАЕ і більшість країн Європи.

6. Пірацетам

284345_7

Інші найменування: «Луцетам», «Мемотропіл», «Ноотропіл», «Піратропіл», «Церебріл».

Як і всі інші ноотропні препарати, відомий в основному в СНД. Ефективність пірацетаму не доведена, зате є дані про небажані побічні ефекти. У більшості розвинених країн не зареєстрований.

7. Цинаризин

284345_8

Діюча речовина: дифенілпіперазин.

Інші найменування: «Стугезин», «Стугерон», «Стунарон».

Цинаризин в даний час використовується в основному в Бангладеш, тоді як на Заході його заборонили до використання ще 30 років тому. Чому? Список побічних ефектів зайняв би занадто багато місця, тому згадаємо лише, що вживання цинаризину може призвести до гострої формі паркінсонізму.

8. Валідол

284345_9

Діюча речовина: ментиловий ефір ізовалеріанової кислоти.

Інші найменування: «Валофин», «Ментовал».

Застарілий препарат з недоведеною ефективністю. Ні в якому разі не покладайтеся на нього при проблемах з серцем! Він не дає ефекту, а при інфаркті кожна хвилина на рахунку!

9. Ново-пасит

284345___10

Діюча речовина: гвайфенезин.

Цей нібито анксіолітичний препарат містить безліч різних трав’яних екстрактів, але його єдина діюча речовина є відхаркувальним засобом.

Воно часто входить до складу засобів від кашлю, але ніяк не може надавати заспокійливого ефекту, приписуваного «Ново-паситу».

10. Геделикс

284345_11

Інші найменування: «Гедерин», «Гелісал», «Проспан».

Національний інститут охорони здоров’я США провів масштабне дослідження і прийшов до наступного висновку: незважаючи на популярність, екстракт листя плюща неефективний в лікуванні кашлю. Випийте краще чаю з лимоном.

11. Гліцин

284345_12

Гліцин — це взагалі не ліки, а найпростіша амінокислота. По суті, це чергова біоактивна добавка, яка не приносить організму ні шкоди, ні користі. Клінічна ефективність гліцину не те, що не доведено, але навіть і не досліджена.

12. Синупрет

284345_13

Діюча речовина: екстракт лікарських рослин.

Інші найменування: «Тонзипрет», «Бронхіпрет».

Популярний в Німеччині фітопрепарат, ефективність якої підтверджується лише дослідженнями, проведеними компанією-виробником. Ви можете приготувати його вдома, заваривши корінь тирличу, квітки первоцвіту, щавель, квітки бузини і вербень. Бачите, яка економія!

13. Троксевазин

284345_14

Діюча речовина: флавоноїд рутин.

Інші найменування: «Троксерутин».

Ефективність підтверджена тільки двома російськими дослідженнями, які жорстко критикувалися західними вченими. На думку останніх, «Троксевазин» надає лише ледь помітну дію на організм.

14. Будь-яка гомеопатія

anaferon-detskijj-6255

Діюча речовина: відсутня.

Популярні препарати: «Анаферон», «Антигрипін», «Афлубін», «Вібуркол», «Галстена», «Гінгко Білоба», «Меморія», «Окулохеель», «Палладіум», «Пумпан», «Ременс», «Ренитал», «Сальвія», «Тонзипрет», «Траумель», «Заспокой», «Енгістол»… тисячі їх!

Перераховуючи псевдолікувальні препарати було б нечесно не згадати про гомеопатичні засоби.

Будь ласка, запам’ятайте раз і назавжди: гомеопатичні засоби в принципі НЕ МІСТЯТЬ діючих речовин. Вони не мають будь-якого впливу на організм людини, ні на бактерії, віруси і хвороби, які покликані лікувати.

Ефективність гомеопатії не відрізняється від ефективності плацебо, чим вона і є.

Джерело: Ukr.Media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *