Собаки здатні визначити, коли ви їх хвалите щиро

Увага, власники собак! Ваші домашні тварини, ймовірно, розуміють, коли ви їх хвалите – і не тільки по тону вашого голосу. Нові дані свідчать про те, собаки не тільки реагують на тон людської мови, але можуть також розрізняти позитивні і негативні слова.

Дослідження “безпосередньо із мозку собаки надає докази того, що обробка слів залежить не тільки від тону, з яким це слово сказано, а і від його значення”, – говорить Клайв Уїнн, вчений, який вивчає поведінку тварин із Університету штату Арізона.

У дослідженні нейробіолог Будапештського університету, Аттіла Ендікс, і його колеги сканували мозок 13 сімейних собак 4-х різних порід. В цей момент тварини слухали нейтральні слова і слова похвали. Різні області мозку тварин активувалися в залежності від тону і значення слів.

Ferenczy_005_WEB

Собаки, з якими проводилися дослідження, чекають на наступну команду

Декілька місяців пішло на те, щоб навчити собак лежати у сканері для функціонального МРТ (магнітно-резонансна томографія). Обстеження складалося із двох серій, по 7 хвилин кожна, під час яких собаки мали лежати повністю нерухомо. Проте їх ніхто не сковував, і тварини могли вільно залишити апарат.

journal.pone_.0149431.g001

Тварин ніхто не сковував, і вони могли вільно припинити обстеження.

В той час, коли собаки знаходилися всередині МРТ-сканера, дослідники відтворювали записи слів, вимовлених у нейтральному і позитивному тоні. Серед них були слова похвали, наприклад “добре”, “розумний” і “молодець”, і нейтральні слова, які не зрозуміти без контексту: “ніби”, “тим більше” і “ось такий”.

Хороший песик!

Виявляється ліва півкуля мозку у собак сильніше реагує на значення слів, аналогічно людському мозку. Слова похвали, незалежно від інтонації, давали більшу реакцію саме в лівій півкулі. На нейтральні слова мозок реагував майже симетрично. А права півкуля реагувала на емоційну інформацію, що передається інтонацією, незалежно від значення слова.

31C6BD5B00000578-3473314-Researchers_have_pinpointed_the_specific_regions_of_a_dog_s_brai-a-155_1456940495161

Як виглядають ділянки активності у мозку собаки на функціональному МРТ.

Слова похвали, сказані в позитивному тоні викликали особливо потужну відповідь в первинних ділянках винагороди в мозку. Всі інші комбінації значень слів і їх інтонації давали приблизно рівні, проте слабші реакції в мозку собак.

“Собакам, здається, важливо, що ми говоримо і як ми це говоримо. Вони не тільки здатні окремо обробляти значення слова і інтонацію, але можуть комбінувати ці два типи інформації, як ми спостерігаємо, в обробці нагороди.”

– говорить Аттіла Ендікс.

Він також попереджає, що собаки, ймовірно, не до кінця розуміють мову, порівняно з людьми. Проте, результати дослідження дозволяють припустити, що собаки можуть отримати якусь подобу сенсу різних слів.

Зачекайте …

Виникає питання, чи поділ обробки мови між двома півкулями у собак виник від селекційного розведення тварин, які найбільш ефективно реагували на людську мову, або ж це вроджена риса. У майбутньому, вивчення активацію мозку у вовків, яких можна приручити, але не одомашнити – могло б допомогти відповісти на це питання.

Джерело: DailyMail

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *